Informace pro veřejnost - PCR a antigenní testování

2.6.2021

S účinností od 1.6.2021 dochází ke změně v rámci PCR a antigenního testování veřejnosti:

Antigení testy jsou hrazeny z veřejného zdravotního  pojištění od 1.6 2021 pouze 1x za 7 dní.

Objednávat se na AG testy je možné pouze přes rezervační systém www.reservatic.com, nebo přes stránky MZCR – antigenní testování.  Odhlášení/zrušení rezervace je nutné  max. 8 hodin před objednaným termínem. Na mail covid ambulance nejsme schopni z kapacitních důvodů reagovat.

Bude-li z osobních důvodů potřeba častějšího provedení Ag testu, je nutné se opět objednat ke stěru přes reservatic a při příchodu nahlásit, že jdete jako samoplátce - tedy uhradíte si test, jelikož od posledního testu neuplynulo ještě 7 dní. Platí totiž, že pro vnitrostátní použití (hromadné akce, volnočasové aktivity, návštěvy ve zdravotnických a sociálních službách) lze použít Ag test ne starší 3 dnů (72 hodin) anebo PCR test – ne starší 7 dnů.

PCR testy jsou hrazeny z veřejného zdravotního  pojištění od 1.6 2021 - 2x za kalendářní měsíc (bez ohledu na to, který den bude PCR proveden.)

Na PCR test zdarma je nutné se předem objednat (volat 8.00 -11.30) na telefonním čísle 571 758 605.  Stěry se budou provádět v čase od 12.30-14.00  pouze v pracovní dny, denně max. 50 testů z kapacitních důvodů.  Odběr bude výhradně ze slin (v případě odjezdu do zemí, které stěr ze slin neakceptují, provede se výtěr z nosohltanu. Tuto informaci musí objednatel personálu nahlásit).  Odběr bude dopraven do laboratoře následující den do 7 hodiny ráno, proto při objednávání prosím přihlédněte na fakt, že vzorek bude dopraven do laboratoře následující ráno.

Výsledek je pak možné si stáhnout na https://ocko.uzis.cz, cca za 24 hodin od dopravení do  laboratoře.