Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí nabídne na Dni otevřených dveří vyhledávaná vyšetření i novinku v rámci ukázky virtuální reality na rehabilitaci

7.5.2024

Již popatnácté nabídne Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí zájemcům z řad široké veřejnosti bezplatné vyšetření a konzultace v rámci Dne otevřených dveří, který se koná 14. května 2024 od 14 do 18 hodin. Na více než 17 stanovištích mohou zájemci absolvovat bezplatná vyšetření, poradenství, edukace i prohlídky vybraných moderních odborných pracovišť.

Na Dni otevřených dveří bude k dispozici zejména odborné poradenství a vyšetření, jako jsou měření krevního tlaku a pulsu, EKG, vyšetření funkce plic, konzultace s lékaři v cévní poradně, SONO vyšetření štítné žlázy, poradenství a ergonomie s fyzioterapeuty nebo velmi vyhledávaná poradna pro pigmentová znaménka. Výsledky těchto vyšetření na místě vždy vyhodnotí zdravotnický personál s lékařem a v případě potřeby nabídnou naši odborníci příchozím občanům doporučení k řešení zdravotních obtíží v rámci dalších vyšetření v naší nemocnici. Opětovně pro veřejnost zařazujeme i prohlídku magnetické rezonance s výkladem radiologického asistenta.

„Den otevřených dveří je již naší tradiční akcí, kde chceme zájemcům z řad široké veřejnosti nabídnout vybraná bezplatná vyšetření i praktické ukázky a poradenství. Zároveň ale pravidelně připravujeme pro návštěvníky nějakou novinku a zajímavost. Letos to bude možnost nahlédnout v rámci rehabilitačního cvičení na ukázku virtuální reality,“ prozrazuje MUDr. Martin Hrabovský, MBA, předseda představenstva Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí a.s.

Návštěvníci všech věkových kategorií si dále mohou vyzkoušet poskytování první pomoci na figuríně i správnou dezinfekci rukou pod UV lampou. Zájemci z řad rodinných příslušníků budou mít možnost také konzultovat se zdravotně – sociální sestrou další kroky pro případné přeložení pacienta do jiného zdravotního nebo sociálního zařízení nebo se poradit s týmem Paliativní ambulance.

Součástí Dne otevřených dveří Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí bude i samostatný oddíl věnovaný ukázce přípravy vzorků v rámci histologie na patologii a ukázka pracoviště Oddělení klinické biochemie. „Zde si budou moci zájemci z řad široké veřejnosti prohlédnout prostory, kde se zpracovávají vzorky z tkání, krve, moči a doptat se odborného personálu na informace, které se týkají právě těchto odběrů,“ doplňuje hlavní sestra Mgr. Jana Pelikánová. Svůj stánek v nemocnici bude mít i Nutriční klub, který poradí se změnou skladby těla, snížením tělesného tuku a s budováním svalové hmoty. Součástí Dne otevřených dveří je i možnost prohlídky gynekologicko-porodního a novorozeneckého oddělení včetně porodního sálu s komentářem porodních asistentek.