Lékaři valašskomeziříčské nemocnice se školili v kardiopulmonální resuscitaci

18.4.2017

Přes 50 lékařů Nemocnice Valašské Meziříčí a.s. se proškolilo v rámci povinného semináře „Kardiopulmonální resuscitace v praxi“.

Samotnou přednášku vedl lékař oddělení ARO, MUDr. Tomáš Jankura, který přítomné lékaře napříč odbornostmi nejdříve seznámil s teoretickými poznatky ve své prezentaci. Následně předvedl praktickou ukázku nepřímé srdeční masáže a použití ambuvaku a laryngoskopu na figuríně. Nepřímou srdeční masáž si následně vyzkoušeli i samotní lékaři. V rámci odborného výkladu byl promítnut i instruktážní film, který demonstruje zásah při zavolání resuscitačního týmu v rámci valašskomeziříčské nemocnice. Seminář byl pro lékaře akreditován u ČLK.