Dětské oddělení získalo pro své pacienty nové inhalátory

20.2.2017

Dětské oddělení Nemocnice Valašské Meziříčí a.s., která je členem AGEL, získalo dva nové ultrazvukové inhalátory pro zvlhčování dolních i horních cest dýchacích a inhalaci lékových forem.

Na snadno viditelném velikém LCD displeji jsou zobrazeny hodnoty jako je průtok vzduchu, výkon nebulizace či zbývající čas. Přístroj je vybaven displejem s osvětleným pozadím, což umožňuje kontrolu i ve tmě.  Aerosolová terapie pomocí inhalátorů umožňuje aplikaci léků přímo na potřebné místo dýchacího ústrojí. Na rozdíl od celkového podávání léků ústy, které ovlivňují celý organismus, umožňuje inhalace využití léčebného efektu jen v dýchacích cestách, tedy přesně tam, kde je to třeba. Vysoce výkonný ultrazvukový inhalátor dokáže nebulizovat medikament ve velmi jemnou mlžinu s průnikem hluboko do plic.