Gastroenterologické nástroje myjí v Nemocnici Valašské Meziříčí v novém dezinfekčním automatu

18.1.2017

Nemocnice Valašské Meziříčí, člen skupiny AGEL, zakoupila pro svou gastroenterologickou ambulanci nový mycí a dezinfekční automat v hodnotě více než jednoho miliónu korun. Nové vybavení umožní najednou umýt dva endoskopy najednou, což přináší úsporu nejen časovou, ale také finanční.

Čistící a dezinfekční zařízení Innova 3 umožňuje automatické čištění, dezinfekci a sušení flexibilních endoskopů, endoskopického instrumentária, rigidních endoskopů a dalších nástrojů, které se využívají v gastroenterologické ambulanci. „Model, který máme v naší nemocnici, je určen zejména pro zpracování flexibilních endoskopů a jejich příslušenství. Samotný nový mycí automat tak následně významně sníží náklady na údržbu,“ uvedla staniční sestra gastroenterologické ambulance, Marcela Petřeková.

Nová myčka umožňuje čistit dva endoskopy najednou. „Pro nás je také důležité kritérium, že myčka funguje na bázi bezaldehydových přípravků,“ doplnila Marcela Petřeková.