XXI. Rožnovský gastroenterologický den přinesl mnoho odborných přednášek

31.5.2016

Poslední pátek v měsíci květnu se konal v pořadí již XXI. Rožnovský gastroenterologický den s účastí čítající na 40 lékařských a 170 nelékařských profesí, zastoupených všeobecnými sestrami, rentgenovými laboranty, zdravotnickými asistenty, či sestrami od praktických lékařů. Obě sekce nabídly svým posluchačům a aktivním účastníkům velice erudované a odborné témata a přednášky

Zatímco lékařská sekce byla plně v režii gastroenterologických témat, nelékařská sekce nabídla posluchačům odborné přednášky nejen z oblasti gastroenterologie a jejich kazuistik, ale i témat zabývajících se dietami, sociální práce ve zdravotnictví, hygieny, či zamyšlení nad vzděláváním nelékařských pracovníků.

„Přednášky na gastroenterologickém dni jsou dlouholetou tradicí a jako organizační tým jsme rádi, že je můžeme  pořádat i nadále.  Letošní lékařská i nelékařská sekce přinesla mnoho zajímavých a poučných prezentací, zhodnotila staniční sestra gastroenterologické ambulance, Marcela Petřeková.