Útulné prostřední v nemocničním areálu zajišťuje v Nemocnici Valašské Meziříčí výkonný zahradní pomocník

5.9.2017

Nejen kvalitně poskytovaná péče a ochotný personál, ale také příjemné okolní prostředí hraje v době nemoci důležitou roli pro zotavení. To si uvědomuje Nemocnice Valašské Meziříčí, která disponuje rozlehlým nemocničním areálem, a investuje proto také do technického vybavení pro úpravu zeleně, aby se pacienti na vycházkách cítili dobře.

V těchto dnech nemocnice zakoupila novou zahradní sekačku za 200 tisíc korun. „Starý stroj na sečení byl po 13 letech opotřebovaný a jeho další oprava by nebyla ekonomická. Nový stroj je již velmi moderní, má náhon na všechna čtyři kola a také silnější motor, který nám pomůže lépe posekat naše zelené travní plochy,“ říká vedoucí pracovník technickohospodářské správy nemocnice Josef Ovčačík.

Rozhlehlé zahradní plochy v Nemocnici Valašské Meziříčí budou i nadále pečlivě upraveny tak, aby pacientům a jejich příbuzným bylo nejen při návštěvních hodinách při procházce areálem či posezení na lavičkách, příjemně.