Nejplodnějším měsícem byl v porodnici Nemocnice Valašské Meziříčí dosud leden

2.7.2015

Celkem 418 dětí se narodilo v první polovině letošního roku v Nemocnici Valašské Meziříčí, která je členem skupiny AGEL. Nejplodnějším měsícem byl dosud leden, kdy zvolilo nemocnici pro příchod svého potomka na svět celkem 78 maminek.

Mezi novorozenci bylo v prvním pololetí letošního roku 201 chlapů a 217 děvčat. Porodníci pomáhali na svět také dvojčátkům, kterých se narodily tři páry.  „Pro srovnání se u nás letos narodilo v první půlce roku jen o něco méně dětí než v roce 2014, kdy jich bylo ve stejném období 427,“ uvedla staniční sestra novorozeneckého oddělení Bc. Irena Stromšíková a dodala, že zatímco nejplodnějším měsícem byl leden, nejméně dětí si pro svůj příchod na svět letos vybralo březen.

Nemocnice Valašské Meziříčí nabízí maminkám moderní porodnici, která v loňském roce prošla rekonstrukcí. Valašskomeziříčská porodnice nabízí maminkám kurzy předporodní přípravy, v rámci kterých se mohou již předem seznámit také s porodními asistentkami.